SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 im. M. KOPERNIKA W ROPCZYCACH

Dzień Głośnego Czytania 2018

1 października obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Akcję rozpoczął maraton czytelniczy w klasach I – III, w których nauczyciele rozpoczynali lekcję poświęcając 5 minut na głośne czytanie fragmentów tekstów wybranych przez dzieci. Akcja miała przebieg dynamiczny, ponieważ kolejna grupa świetliczaków pod opieką pani Reni dotarła do biblioteki, aby posłuchać ulubionych przygód Mikołajka. Bohatera, który fascynuje niesamowitymi przygodami oraz zabawnymi i śmiesznymi historyjkami. Chwile spędzone podczas czytania tak bardzo spodobały się dzieciom, że zwróciły się z prośbą o kontynuację spotkań przez kolejne miesiące roku szkolnego.

konkurs

zawody
info

Cztery drużyny i cztery pierwsze miejsca.
Szkoła Podstawowa nr 1 najlepsza w gminie w każdej kategorii wiekowej biegów indywidualno drużynowych.

Wszystkie drużyny wywalczyły awans do zawodów powiatowych
Gratulujemy

zawody
info

Pierwsze miejsce chłopców i drugie miejsce dziewcząt
w sztafetowych biegach przełajowych
i awans do zawodów rejonowych

Gratulujemy

Świetlica szkolna zaprasza dzieci
do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt:
Znalezione obrazy dla zapytania talerz zdrowia

„TALERZ PEŁEN ZDROWIA”

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań plastycznych i wyobraźni twórczej oraz popularyzacja zdrowego trybu życia i racjonalnego odżywiania.

Warunki konkursu:

• zadaniem dzieci jest samodzielne wykonanie talerza przedstawiającego zdrowy posiłek z dowolnych materiałów plastycznych,
  • konkurs przeznaczony jest dla dzieci z klas I – III uczęszczających na świetlice,
  • technika wykonania prac dowolna,
  • każdy uczestnik może zgłosić do konkursu 1 pracę,
  • pracę należy podpisać (imię, nazwisko, klasa),
  • prace należy przekazać wychowawcom świetlicy do 5 listopada 2018 r.

W ocenianiu prac będą brane pod uwagę:

• zgodność pracy z tematem,
  •   różnorodność użytych materiałów,
  •   kreatywność, oryginalność pracy, estetyka wykonania.

Serdecznie zapraszamy!!!         Nagrody czekają!!!

Wycieczka

Wycieczka klas Vb i IVa

Uczniowie klasy Vb i IVa SP w dn.04.10.2018r. uczestniczyli w warsztatach w Fabryce Czekolady Coco’de mer w Rzeszowie. Zapoznawali się z procesem powstawania czekolady, jej pochodzeniem oraz składem i jej rodzajami. Dowiedzieli się jaki wpływ ma czekolada na nasze zdrowie. Odbyła się również degustacja czekolady. Każdy z uczestników własnoręcznie odlewał i dekorował własną tabliczkę czekolady. Uczestnicy warsztatów ćwiczyli pisanie czekoladowego alfabetu na kostkach z nadrukowanym wzorem.

Po skończonych zajęciach zadowolonych z warsztatów uczniów czekała kolejna atrakcja - wizyta w „Papugarni”. Tam uczniowie zapoznali się
z warunkami życia tych ciekawych ptaków oraz ich zwyczajami. Mogli też karmić papugi, które ochoczo siadały na naszych ramionach.

Wszyscy przyjemnie spędzili czas.

U.Czółno, B.Kiebała

Pasowanie

3 października 2018 roku uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ropczycach złożyli ślubowanie i zostali włączeni w grono społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Uroczystość miała miejsce w Centrum Kultury im. Józefa Mehoffera w Ropczycach.

W obecności Dyrektora szkoły, Rodziców i zaproszonych gości przyrzekali na sztandar szkoły być dobrymi uczniami i  kolegami, dowiedli, że znają prawa i obowiązki ucznia, mają poczucie dumy z przynależności do społeczności szkolnej, okazują szacunek dla symboli państwa i szkoły.

Uczniowie pod kierunkiem nauczycielek- pań Doroty Bukowskiej, Krystyny Sąsiadek i Barbary Zawiszy- Czarnieckiej przygotowali piękny program artystyczny.

Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał dyplom, medal i słodycze, a klasy maskotki
i książeczki.

Mamy nadzieję, że każdy dzień spędzony w szkole przyniesie Pierwszoklasistom wiele radości
i sukcesów.

Nauczycielki klas pierwszych

Rajd

Jesienny rajd pieszy współorganizowany z Oddziałem PTTK Ropczyce

6 października uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. M. Kopernika
w Ropczycach wyruszyli na rajd pieszy.

Punktualnie o 8.00 przed budynkiem szkoły stawiło się 62 uczestników, nad którymi opiekę sprawowały: A. Ziobro, E. Jedynak, A. Basara, A. Mazur oraz
K. Sobusiak. Kierownikiem wyprawy była M. Sąsiadek.

Pogoda dopisała. Cudowne, jesienne słońce towarzyszyło nam przez cały dzień.

Do przejścia mieliśmy trasę dość wymagającą, ponieważ całkowita długość wyniosła blisko 18 km. Były w tym dwa dłuższe, trudniejsze podejścia. Jednak nasi dzielni uczniowie poradzili sobie z tym wyzwaniem. Wykazali niemały hart ducha. Z uśmiechem na twarzach pokonywali kolejne kilometry. Prezentowali postawę prawdziwych turystów.

Podczas dłuższej przerwy przy Krzyżu III Tysiąclecia nasi uczniowie mieliśmy okazję nie tylko podziwiać okolicę z platformy widokowej, ale także posłuchać ks. Styczyńskiego, który zapoznał nas z symboliką tego miejsca.

Na polu biwakowym w Gnojnicy – Lipnicy czekały na nas usmażone kiełbaski, których sponsorem był Oddział PTTK w Ropczycach.

Podczas przerw w marszu nasi turyści bardzo licznie i chętnie uczestniczyli w konkursach: krajoznawczym, sprawnościowym, logicznego myślenia. Nagrody w konkursach ufundował Oddział PTTK oraz opiekunowie rajdu.

.

Dnia 3 października 2018r. uczennica klasy VI c - Milena Chodak,  odebrała w Centrum Sportowo – Dydaktycznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku, nagrodę za zajęcie I miejsca w Finale Wojewódzkim Konkursu Plastycznego „ SPORT W WYOBRAŹNI UCZNIA”. Laureatką tego konkursu została również uczennica klasy 8a – Wiktoria Różańska.

su

WYNIKI WYBORÓW DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO