SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 im. M. KOPERNIKA W ROPCZYCACH
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA
DYREKCJA
DOKUMENTY
SEKRETARIAT
RADA PEDAGOGICZNA
WYCHOWAWCY KLAS
SAMORZĄD SZKOLNY
NASZA SZKOŁA
ŚWIETLICA
BIBLIOTEKA SZKOLNA
PEDAGOG SZKOLNY
HIGIENISTKA SZKOLNA
KALENDARZ SZKOLNY 2017/2018
KLASY SPORTOWE
JADŁOSPIS
GALERIA
LINKI
ARTYKUŁY
ZAPYTANIE OFERTOWE NA ŻYWNOŚĆ
Dziennik UONET+
E - dziennik

Instrukcja
Bezpieczna+
Gra edukacyjna
Gra edukacyjna "Pierwsza pomoc"
Lepsza Szkoła
Dobrze zaPROJEKTowana Szkoła
Aktywna Tablica
informacja
info

DYREKTOR SZKOŁY INFORMUJE

1. Msza św. w Sanktuarium o godz. 8.00.

   2. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 22 czerwca 2018 r. około godz. 9.00     (po zakończeniu Mszy św.). Zbiórka wszystkich uczniów na parkingu szkolnym. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych uczniowie spotykają się   bezpośrednio z wychowawcami. Natomiast pożegnanie uczniów klas III gimnazjum w sali gimnastycznej w budynku B.


Autobus rano bez zmian. Po zakończeniu uroczystości o godz. 10.45 jeden autobus Brzyzna i jeden Granice Poręby Chechelskie.


Dodane przez ea dnia
(0 Czytań) Drukuj
informacja
info

INFORMACJA

W dniu 27.06.2018 r. o godz. 1600  w Szkole Podstawowej nr 1 w Ropczycach odbędzie się spotkanie Rodziców z przedstawicielami Firm Ubezpieczeniowych  w celu podjęcia decyzji
w sprawie ubezpieczeń uczniów od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych Rodziców.

Przewodnicząca Rady Rodziców
Anna Wyżkiewicz

Dodane przez ea dnia
(0 Czytań) Drukuj
info

JAK NIE CZYTAM
JAK
CZYTAM

https://imagizer.imageshack.com/v2/640x480q90/922/GAuCpS.jpg

8 czerwca 2018 roku w słoneczny piątkowy poranek społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Ropczycach uczestniczyła w niezwykłym wydarzeniu czytelniczym pod hasłem  „Jak nie czytam, jak czytam”. Szkolny plac zabaw zapełnił się bajkowymi postaciami trzymającymi w rękach ulubione książki. Podwórko szkolne gwarantujące ciszę i spokój wybrali uczniowie klas starszych ubrani w różnokolorowe stroje. Kolejna grupa zgromadzona w sali gimnastycznej udekorowanej baśniowo przygotowała niespotykaną formę czytania w rytmie tańca. Najbardziej atrakcyjne miejsce zaoferowała pani Edyta Jedynak zabierając klasę VIIc oraz dziewczęta z klasy Va wraz z wybranymi książkami na ropczycką pływalnię.

     Zgodnie z założeniami ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” o tej samej porze wszystkie grupy wraz z nauczycielami, pracownikami szkoły oraz rodzicami zagłębiły się w świat swoich ulubionych książek. Przeprowadzona akcja cieszyła się  ogromnym zainteresowaniem, dopisała pogoda, humory uczestników oraz niezwykła atmosfera wspólnego czytania w plenerze. Uczniowie przekonali się, że książka nie jest tylko przykrym szkolnym obowiązkiem ale może być przyjemną rozrywką i relaksem.

I.Stępak, M.Ślusarczyk


Dodane przez ea dnia
(0 Czytań) Drukuj
Informacja
info
https://imagizer.imageshack.com/v2/640x480q90/923/3sziyx.png

Program rządowy Dobry Start


Dodane przez ea dnia
(0 Czytań) Drukuj
PTTK
info

Wygrali OMTTK w Lesku

18 i 19 maja 2018r. w Lesku odbywały się eliminacje wojewódzkie XLVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno - Krajoznawczego PTTK.

Uczniowie z naszej szkoły zajęli wysokie miejsca.

Drużyna ze szkoły podstawowej w składzie - Gabriela Strzałka, Oliwia Siuta i Michał Kojder (opiekun: p.Małgorzata Sąsiadek) zajęła IV miejsce.

Drużyna z gimnazjum w składzie - Kacper Kojder, Michał Kobiera i Jędrzej Sieroń (opiekun: p.Elżbieta Bokota) zajęli I miejsce.

 

Dziękujemy Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ropczycach za sponsorowanie wyjazdu uczniów na eliminacje wojewódzkie.

Dodane przez ea dnia
(0 Czytań) Drukuj
Informacja
info

DYREKTOR INFORMUJE


Dzień 20 czerwca 2018r. jest dniem wolnym
 od zajęć dydaktycznych.
Dodane przez ea dnia
(0 Czytań) Drukuj
spotkanie

Spotkanie z autorką i podróżniczką 
panią Beatą Krawiec


W czwartek 14 czerwca 2018 r. uczniowie klasy 6 a i 6 c Szkoły Podstawowej nr 1 w Ropczycach wraz ze swoimi nauczycielami uczestniczyli w nietypowej lekcji historii. Zajęcia odbyły się w  siedzibie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ropczycach. Niezwykłą lekcję przeprowadziła autorka książki i podróżniczka pani Beata Krawiec. Jej wizyta w ropczyckiej bibliotece mogła się odbyć dzięki współpracy miłośników książek – pracowników biblioteki w Ropczycach oraz księgarni NOWA. Interaktywny charakter lekcji sprawił, że wszyscy uczestnicy byli żywo zainteresowani poruszanym tematem. Żywy temperament wykładowcy pozwolił młodym ludziom odkryć tajemnice historii. Pani Beata Krawiec opowiadała młodzieży o ważnych postaciach historycznych polskich dziejów, wskazała wydarzenia z przeszłości, z których nasz naród może być dumny, a przede wszystkim podkreśliła wartość ludzkich postaw, idei i wartości, które wpływają na losy narodów i świata. Pani Beta postarała się, aby uczniowie poznali atrakcyjne elementy strojów polskich żołnierzy, broń oraz inne pamiątki zgromadzone podczas podróży do egzotycznych miejsc. Chłopcy i dziewczęta z klas szóstych chętnie przymierzali mundury, poznawali dzieje poszczególnych przedmiotów.
Dzięki temu ciekawemu spotkaniu młodzież mogła obcować z barwną, pełną pasji i temperamentu postacią pisarki i podróżniczki, rozwinąć wiedzę o historii naszego kraju, widzianej w perspektywie wydarzeń europejskich i światowych. Pani Beata potrafiła wskazać również młodym ludziom wartość czytania książek. Opowiadała o rozwoju tej pasji w oparciu o własny przykład. Zetknięcie z postacią prelegentki, jej wiedzą i doświadczeniem dla wielu uczniów może stać się inspiracją do szukania wiedzy i rozwijania zainteresowań poprzez czytanie książek.
Dodane przez ea dnia
(0 Czytań) Drukuj
Gimnazjada Lekkoatletyczna

Gimnazjada Lekkoatletyczna

W dniu 30 maja na miejscowym stadionie RCSiR odbyła się Gimnazjada Lekkoatletyczna zorganizowana z okazji Dni Ropczyc. Wystąpiły na niej prawie wszystkie szkoły z terenu naszej gminy. Zakończyły się one dużym sukcesem naszych uczniów,  gdyż w prawie każdej konkurencji stawali oni na podium. Dodatkową motywacją były atrakcyjne nagrody rzeczowe przewidziane dla trzech pierwszych osób w danej konkurencji.

M. Roman

 

Dodane przez ea dnia
(0 Czytań) Drukuj
Wycieczka

Wycieczka do Wrocławia


https://imagizer.imageshack.com/v2/640x480q90/923/fIONZD.jpg

 
 W dniach 24-25.05 uczniowie klas IIIa, 7b i 7c Szkoły podstawowej nr 1
w Ropczycach wraz z nauczycielami p. Eweliną Roman, Anną Chodak oraz panem Mariuszem Romanem pojechali na pełną wrażeń dwudniową wycieczkę do Wrocławia.

Artykuł
Dodane przez ea dnia
(0 Czytań) Drukuj
lekcja pokazowa

Lekcja pokazowa ,,Nauka programowania BALTIE C 0”
oraz szkolenie Baltie C1 dla nauczycieli
pod patronatem Burmistrza Ropczyc
prowadzący: dr Bohumir Soukup

Pod patronatem Burmistrza Ropczyc  10 maja 2018 roku, odbyła się w naszej szkole lekcja pokazowa oraz szkolenie dla nauczycieli z kilku powiatów województwa podkarpackiego. Wykorzystując sprzęt z programu „Aktywna tablica”, lekcję i szkolenie prowadził światowej sławy czeski programista dr Bohumir Soukup. Dyrektor szkoły Pani  Bożena Rygiel powitała wszystkich i przedstawiła  naszego gościa. Następnie Pani Małgorzata Śliwa – Powiatowy Koordynator Programu BALTIE, przedstawiła krótko informacje dotyczące nauki programowania,  szkoleń, warsztatów i lekcji pokazowych w naszym powiecie.
W lekcji pokazowej, którą obserwowało 46 nauczycieli, uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, z różnych etapów edukacji. Pan Bohumir Soukup starał się przybliżyć uczniom i nauczycielom istotę programowania, zwracając uwagę na to, że programowanie dotyczy nie tylko pracy z komputerem, ale także życia codziennego, które każdy
z nas musi odpowiedzialnie i dobrze ,,programować ” w różnych obszarach. Nasi uczniowie mieli do wykonania kilka zadań z programowania, z którymi świetnie sobie poradzili, słuchając wskazówek prowadzącego.
Po lekcji pokazowej odbyło się szkolenie BALTIE C 1 dla nauczycieli.

GALERIA

Dodane przez ea dnia
(1 Czytań) Drukuj
spotkanie z autorem programu

Spotkanie z Bohumirem Soukupem autorem programu Baltie

10 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Ropczycach gościł czeski programista Bohumir Soukup.  Światową sławę w dziedzinie informatyki przyniosły mu programy i narzędzia do nauki programowania, których jest autorem, między innymi SGP Baltie, z którym pracujemy w klasach pierwszych. Pan Bohumir Soukup spotkał się
z dziećmi, uczniami klasy 1a, którzy serdecznie powitali naszego gościa i opowiedzieli o swoich doświadczeniach z nauką programowania SGP Baltie. Podczas miłej rozmowy, Pan Bohumir udzielił dzieciom cennych rad, życzył wielu sukcesów, zachęcał do zabawy z programowaniem i udziału w konkursach, które organizuje na rożnych poziomach. 

Dodane przez ea dnia
(1 Czytań) Drukuj
Strona 1 z 91 1 2 3 4 > >>
Licznik odwiedzin
PODRĘCZNIKI 2017/2018
Szkoła Podstawowa nr 1 Ropczyce
Nasze kluby
WARTO ZOBACZYĆPrzyjdź do Nas!

Kontakt

A.Gawlik & A.Mazur
zsstrona@gmail.com

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl