Spotkanie z kombatantem

NIEZWYKŁA LEKCJA HISTORII

„Historia jednego człowieka jest historią całej ludzkości”

Słowami Paulo Coelho dyrektor szkoły Bożena Rygiel powitała gości i uczniów Gimnazjum Nr 1 w Ropczycach w dniu 21 października br. podczas NIEZWYKŁEJ LEKCJI HISTORII. Organizatorami byli pan Piotr Mleczko, nauczyciel Zespołu Szkół Nr 1 oraz grupa gimnazjalistów realizujących projekt edukacyjny „Polacy na frontach II wojny światowej”. Na spotkanie z młodzieżą został zaproszony kombatant – żołnierz Świętokrzyskiej Brygady, pan Henryk Atemborski oraz grupa rekonstrukcyjna z pokazem umundurowania i broni używanej przez Żołnierzy Wyklętych.
      Młodzież z wielkim zainteresowaniem, niczym zaczarowana, słuchała wspomnień naocznego świadka i uczestnika wydarzeń wojennych. Z pasją i nadzwyczajnym darem opowiadania pan Henryk mówił o swoich wojennych przeżyciach i walce w partyzantce. Następnie odbyło się spotkanie z umundurowanymi i uzbrojonymi rekonstruktorami, podczas którego można było obejrzeć broń z czasów II wojny światowej oraz porozmawiać z gośćmi o naszej historii.

(206 Czytań) Drukuj