Spotkanie z książką

Zgodnie z oczekiwaniem naszych najmłodszych czytelników w dniu 10 grudnia 2018r.
w bibliotece szkolnej odbyło się kolejne głośne czytanie fragmentów książki Agnieszki Nożyńskiej „Opowieści wigilijne”. Role czytających przejęły panie R. Kocik i I. Stępak. Spotkanie przebiegało w świątecznym wręcz magicznym nastroju, co potwierdzały emocje
i reakcje zachwyconych świetliczaków.

(81 Czytań) Drukuj
Kiermasz

(106 Czytań) Drukuj
(93 Czytań) Drukuj
kiermasz stroików

(86 Czytań) Drukuj
(85 Czytań) Drukuj
warsztaty

WARSZTATY PLASTYCZNE UCZNIÓW klasy 5c i 6a

7 grudnia 2018 r. w naszej szkole w ramach IX edycja akcji „ Magia kolorów na świątecznych bombkach” odbyły się warsztaty plastyczne malowania bombek bożonarodzeniowych prowadzone przez firmę Labofarb
z Dębicy. Główny cele akcji to ukazanie piękna i propagowanie tradycji bożonarodzeniowych poprzez zachęcenie dzieci do twórczej pracy, rozbudzanie ekspresji plastycznej i umiejętności manualnych. Uczniowie podczas warsztatów tworzyli jedyne w swoim rodzaju bombki, które malowali farbą kredową LOVELY HOME, kolorowymi farbami z kolekcji LIFE 420 i ozdabiali brokatem dekoracyjnym. Firma Labofarb  ufundowała atrakcyjne nagrody dla wykonawców najciekawszych prac.

Nagrodę główną otrzymała uczennica klasy 5c – Justyna Ochab

Wyróżnienie: Kamila Słomba – uczennica kl. 5c

Julia Pietkiewicz – uczennica kl. 6a

Aleksandra Stachnik – uczennica kl. 6a.

Gratulujemy wszystkim uczniom kreatywności w tworzeniu niepowtarzalnych ozdób choinkowych. Dziękujemy firmie Labofarb na ufundowanie farb, atrakcyjnych nagród oraz przeprowadzenie instruktażu malowania bombek.

konkurs plastyczny
info

W roli ilustratora ulubionej książki
 - galeria prac  szkolnych eliminacji konkursu plastycznego.

Najciekawsze prace zostały wysłane na Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Powróćmy jak za dawnych lat w zaczarowany bajek świat” organizowany przez Szkołę Podstawową im. Baśni Polskiej
w Niedźwiadzie Dolnej. W gronie laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły Marika Marć (kl. 2c) wyróżniona spośród 4 tysięcy uczestników. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

(84 Czytań) Drukuj
mikołajki

Świętujemy Mikołajki

Tradycja obchodzenia mikołajek jest bardzo radosna. Uczniowie klasy VII a i VIII c mogli w tym roku poczuć szczególne emocje związane z wręczaniem podarunków
w dniu 6 grudnia. Zrobili to nieco inaczej  niż do tej pory. Sami wpadli na pomysł, żeby nie wręczać prezentów sobie, lecz podzielić się z potrzebującymi. Zebrali pieniądze, podarowali kosmetyki, wyszukali ciekawe gry, by przekazać je 23 podopiecznym Domu Dziecka "Hanka" w Dębicy. Zadbali, by wszystkim sprawić niespodziankę. Przy okazji dowiedzieli się,  że dawanie jest tak samo przyjemne jak otrzymywanie. Radość związana z przygotowaniem prezentów  była równa entuzjazmowi dzieci, które dostały podarunki od uczniów naszej szkoły. Wychowawcy i rodzice, którzy pomogli w zorganizowaniu akcji mikołajkowej, mogli tylko przyklasnąć szlachetnej incjatywie. Pamiętajmy, że dobro wraca ze zdwojoną siłą i bierzmy przykład.

(97 Czytań) Drukuj
Kiermasz