Lekcja pokazowa

Lekcja pokazowa ,,Nauka programowania BALTIE C 0”
oraz szkolenie Baltie C1 dla nauczycieli
pod patronatem Burmistrza Ropczyc
prowadzący: dr Bohumir Soukup

Pod patronatem Burmistrza Ropczyc  10 maja 2018 roku, odbyła się w naszej szkole lekcja pokazowa oraz szkolenie dla nauczycieli z kilku powiatów województwa podkarpackiego. Wykorzystując sprzęt z programu „Aktywna tablica”, lekcję i szkolenie prowadził światowej sławy czeski programista dr Bohumir Soukup. Dyrektor szkoły Pani  Bożena Rygiel powitała wszystkich i przedstawiła  naszego gościa. Następnie Pani Małgorzata Śliwa – Powiatowy Koordynator Programu BALTIE, przedstawiła krótko informacje dotyczące nauki programowania,  szkoleń, warsztatów i lekcji pokazowych w naszym powiecie.
W lekcji pokazowej, którą obserwowało 46 nauczycieli, uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, z różnych etapów edukacji. Pan Bohumir Soukup starał się przybliżyć uczniom i nauczycielom istotę programowania, zwracając uwagę na to, że programowanie dotyczy nie tylko pracy z komputerem, ale także życia codziennego, które każdy
z nas musi odpowiedzialnie i dobrze ,,programować ” w różnych obszarach. Nasi uczniowie mieli do wykonania kilka zadań z programowania, z którymi świetnie sobie poradzili, słuchając wskazówek prowadzącego.
Po lekcji pokazowej odbyło się szkolenie BALTIE C 1 dla nauczycieli.