SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 im. M. KOPERNIKA W ROPCZYCACH ul. Wyspiańskiego 8, 39-100 Ropczyce,  tel.  17 22 18 419

R E G U L A M I N

konkursu plastycznego z okazji jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości

„Życzę Ci Polsko...”

I.       Cele konkursu z okazji jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości:

1.  Rozbudzanie postaw patriotycznych poprzez rozwijanie wyobraźni plastycznej.

2. Przybliżenie piękna i bogactwa ziemi ojczystej.

3. Wspieranie postaw patriotycznych młodego pokolenia.

4. Pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju w związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w roku 2018.

5. Propagowanie treści patriotycznych poprzez edukację plastyczną dzieci i młodzieży.

II. Uczestnicy konkursu:

Konkurs jest skierowany do uczniów klas IV- VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjum. Uczestnik konkursu wykonuje indywidualnie i samodzielnie jedną pracę.

IV. Zakres i tematyka:

1.       Tematem konkursu jest wykonanie kartki pocztowej z życzeniami z okazji jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości.

2.      Uczestnicy konkursu przygotowują kartkę pocztową w formacie A4 (poziomo). Wykonana praca ma zawierać: obraz, znaczek pocztowy i tekst życzeń. Prace nie mogą być wykonane z wiotkiego materiału.

3.      Praca plastyczna musi być zgodna z tematem konkursu, twórcza i oryginalna z dbałością
o estetykę wykonania.

4.      Tekst życzeń powinien być przygotowany z poprawnością i starannością językową. Winien korespondować z ilustracją na odwrocie kartki oraz z zaprojektowanym  znaczkiem.  Miejsce  adresowe powinno zostać niewypełnione

Oceny zgłoszonych prac uczestników dokonuje komisja w składzie:

Halina Olechowska – Cwanek, Ewelina Roman,

Agnieszka Mazur, Małgorzata Wojtanowicz